Yüzey Hazırlama (Kumlama)

Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 

Hava ile temas etmesi halinde çelik oksijen ile kimyasal tepkimeye girerek oksitlenir. Nem, yağmur suyu çeliğin oksitlenmesini hızlandırır. Genel olarak paslanma olarak adlandırdığımız bu tepkime çeliğin dayanım direncini gün geçtikçe zayıflatarak çürümesine ve ilerleyen zamanlarda ürünün kullanılmaz hale getirir.

Çelik malzemelerin paslanmaması için malzemenin koruyucu malzeme ile kaplanması ve/veya boyanması gerekmektedir. Böylelikle ürün yıllarca paslanmaya karşı güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Boyama ve kaplama işlemlerinden önce çelik yüzeyin her türlü yağ, pas ve boya artıklarından arındırılması gerekmektedir. Trafo kazanlarında bu işlem için en ideal yöntem kumlama yapmaktır.

Yüksek basınçlı hava yardımı ile (amaca göre farklı tane iriliklerinde) kumun parça üzerine fırlatılarak, parça üzerindeki katmanı istenen ölçüde aşındırılarak temizlenir. Trafo kazanlarında ince sac kullanıldığında, bu işlem için oldukça ince çeşitleri olan Silis kumu ile hafif şiddette kumlama yapılır

Language

Bizden Haberler

Kurulduğu günden bugüne, birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti., tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını 2013 yılı itibariyle trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Fabrika adresimiz:
Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA

Telefon:
0 312 815 3107

Faks:
0 312 815 3108

Site İçi Arama

Okuyan Metal Ltd.Şti.

Birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Kataloğumuzu İndirin

Okuyan Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin 2013 yılı ürün ve hizmet kataloğunu bilgisayarınıza indirmek için lütfen tıklayın.

Bize Ulaşın

Adres: Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA
Telefon: 0 312 815 3107
Fax: 0 312 815 3108
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.