Radyatörler

Kullanıcı Oyu:  / 4
En KötüEn İyi 

Elektrik trafolarında ana sıcaklık artış sebebi bakır kayıpları yani I2R’dir. Bunun yanında hysteresis & eddy akım kayıpları da sıcaklık artışına neden olmasına rağmen, bakır kayıplarının miktarının yanında bu faktör ihmal edilebilir boyuttadır. Oluşan sıcaklık artışı giderilmezse trafo sıcaklığı yükselerek trafonun izolasyon yapısını bozar ve trafo zarar görür. Bu yüzden trafo iç sıcaklığını, izin verilen aralıkta tutmak trafonun izolasyon ömrünü uzatarak trafonun güvenli ve düzgün çalışmasını sağlar.

Trafo çekirdeğinde oluşan sıcaklık artışı ile ısısı artan yağ tanecikleri kinetik enerjisi artar. Kinetik enerjisi artan yağ molekülleri soğuk olanlarla yer değiştirerek kazan çeperine doğru hareket eder. Radyatörler temas yüzeyini artırarak ısınan yağın atmosfer ile ısı değişimi yapmasını (soğumasını) sağlar.

Okuyan Metal Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. DIN 42559’a uygun olarak boyutlandırılmış radyatörler kullanmaktadır. Vakuma karşı yüksek dayanımlı olan radyatörlerin sızdırmazlık testleri 100oC ve 1 Bar basınç altında yapılmış olup yağ sızdırmazlık testlerini başarı ile geçmiştir.

Radyatörlerde bulunan genel özellikler:

  • Dilim genişliği: 520 mm
  • Dilimler arası mesafe: 45 mm
  • Radyatör boyu: 800~3500 mm (100 mm kademe ile)
  • Maksimum dilim sayısı: 35 adet
  • Dilim kalınlığı: 1.00-1.20 mm (DIN 1603 ~ ST 1203)

Radyatör dilimleri birbirlerine 8 mm kalınlığında trans demirler ile bağlanarak güçlendirilmiştir.

İsteğe bağlı olarak radyatör dilimleri sağ üst veya sol üst tarafından 170x330 mm ebadında kesilebilir. Kesilecek bu dilimlerin adedi siparişte bildirilmelidir.

Yüzey hazırlık aşamasında radyatörler fosfat banyosunda fosfat ile kaplanır. Sonraki adımda radyatör iç tarafı 20 mikron kalınlığında Selerol ile boyanır. Dış yüzeyler astar ve son kat boya ile akıtma yöntemi uygulanarak boyanır. Boya renk ve kalınlığı siparişte müşteri isteğine göre belirlenmektedir. Özel istek halinde radyatörler sıcak daldırma galvanizli olarak da teslim edilebilir.

Sızdırmazlık testi, 2 bar basınçlı havanın radyatöre su altında beş dakika süre ile tatbik edilmesi ile yapılır.

Language

Bizden Haberler

Kurulduğu günden bugüne, birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti., tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını 2013 yılı itibariyle trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Fabrika adresimiz:
Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA

Telefon:
0 312 815 3107

Faks:
0 312 815 3108

Site İçi Arama

Okuyan Metal Ltd.Şti.

Birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Kataloğumuzu İndirin

Okuyan Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin 2013 yılı ürün ve hizmet kataloğunu bilgisayarınıza indirmek için lütfen tıklayın.

Bize Ulaşın

Adres: Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA
Telefon: 0 312 815 3107
Fax: 0 312 815 3108
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.