OFAF Soğutma Tipindeki Trafo Kazanları

Kullanıcı Oyu:  / 3
En KötüEn İyi 

Elektrik trafolarında ana sıcaklık artış sebebi bakır kayıpları yani I2R’dir. Bunun yanında hysteresis & eddy akım kayıpları da sıcaklık artışına neden olmasına rağmen, bakır kayıplarının miktarının yanında bu faktör ihmal edilebilir boyuttadır. Oluşan sıcaklık artışı giderilmezse trafo sıcaklığı yükselerek trafonun izolasyon yapısını bozar ve trafo zarar görür. Bu yüzden trafo iç sıcaklığını, izin verilen aralıkta tutmak, trafonun izolasyon ömrünü uzatarak trafonun güvenli ve düzgün çalışmasını sağlar.

OFAF soğutma tekniğiOFAF TİP SOĞUTMA
(Oil Forced Air Forced)

OFAF soğutma yönteminde ısınan yağın sirkülasyonu, konvansiyonel sisteme ek olarak kazan içerisindeki yağ pompası ile takviye edilirken soğutma sisteminde yine hava fanları vasıtasıyla hava tatbik edilir. Bu sistemde hem yağın dolaşımı hem de yağın soğutulması takviye sistemler ile yapılır.

Trafo kazanının içerisindeki ısınmış yağın sirkülasyon hızı arttırılırsa yağın soğuma hızı da artacaktır. Bu sebeple trafo kazanını içerisine yağ pompası konularak yağın sirkülasyon hızı arttırılır.  ONAN veya ONAF soğutma tipindeki trafo kazanlarında ısınan yağın dalga duvar veya radyatörlere ulaşması konvansiyonel olarak gerçekleştiği için bu oldukça yavaş bir hızda gerçekleşir. OFAF soğutma tipindeki trafo kazanlarında ise yağ pompası ile bu sirkülasyon hızlandırılır. Ayrıca yine ONAF sistemdeki gibi dalga duvar ve radyatörlerin üzerine yerleştirilen soğutma fanları sıcak yağın üzerindeki ısının atmosfere verilmesini hızlandırır.

Yukarıda OFAF soğutma tekniğinin sade bir çizimi gösterilmektedir.

Language

Bizden Haberler

Kurulduğu günden bugüne, birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti., tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını 2013 yılı itibariyle trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Fabrika adresimiz:
Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA

Telefon:
0 312 815 3107

Faks:
0 312 815 3108

Site İçi Arama

Okuyan Metal Ltd.Şti.

Birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Kataloğumuzu İndirin

Okuyan Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin 2013 yılı ürün ve hizmet kataloğunu bilgisayarınıza indirmek için lütfen tıklayın.

Bize Ulaşın

Adres: Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA
Telefon: 0 312 815 3107
Fax: 0 312 815 3108
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.