ODAF Soğutma Tipindeki Trafo Kazanları

Kullanıcı Oyu:  / 1
En KötüEn İyi 

Elektrik trafolarında ana sıcaklık artış sebebi bakır kayıpları yani I2R’dir. Bunun yanında hysteresis & eddy akım kayıpları da sıcaklık artışına neden olmasına rağmen, bakır kayıplarının miktarının yanında bu faktör ihmal edilebilir boyuttadır. Oluşan sıcaklık artışı giderilmezse trafo sıcaklığı yükselerek trafonun izolasyon yapısını bozar ve trafo zarar görür. Bu yüzden trafo iç sıcaklığını, izin verilen aralıkta tutmak, trafonun izolasyon ömrünü uzatarak trafonun güvenli ve düzgün çalışmasını sağlar.

ODAF soğutma tekniğiODAF TİP SOĞUTMA
(Oil Directed Air Forced)

ODAF (Oil Directed Air Forced) soğutma sistemi OFAF soğutma sistemine oldukça benzemektedir. Bu sistemde zorla sirkülasyonu sağlanan yağ daha önceden belirlenmiş bir güzergah doğrultusunda direk nüve ve bobine erişecek şekilde yönlendirilir. Soğumuş yağ trafo tankına soğutucu veya radyatör kısmında girerek bobinin içerisinde bulunan ve yağın geçebileceği boşluklardan ya da daha önceden yağın geçişi için belirlenen yolu takip ederek nüve ve bobine soğuk yağın direk nüfuz ederek soğutma işleminin çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır.  ODAF soğutma sistemi daha çok yüksek güç değerine sahip güç transformatörlerinde kullanılan bir soğutma yöntemidir.

Yukarıda OFAF soğutma tekniğinin sade bir çizimi gösterilmektedir.

Language

Bizden Haberler

Kurulduğu günden bugüne, birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti., tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını 2013 yılı itibariyle trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Fabrika adresimiz:
Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA

Telefon:
0 312 815 3107

Faks:
0 312 815 3108

Site İçi Arama

Okuyan Metal Ltd.Şti.

Birçok başarılı projeye imza atan Okuyan Metal tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını trafo kazanı, dalga duvar ve radyatör üretiminde sizlere sunmaktadır.

Kataloğumuzu İndirin

Okuyan Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin 2013 yılı ürün ve hizmet kataloğunu bilgisayarınıza indirmek için lütfen tıklayın.

Bize Ulaşın

Adres: Keresteciler Sanayi Sitesi 1.Cadde No:69-71
Saray-Kazan-ANKARA
Telefon: 0 312 815 3107
Fax: 0 312 815 3108
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.